I edycja 2005 rok

1. FESTIWAL PRAWYKONAŃ - POLSKA MUZYKA NAJNOWSZA

Katowice, 9-12 czerwca 2005 r.

 

9 czerwca 2005, godz. 18.00,
Studio koncertowe Polskiego Radia Katowice
Program:

Olga Hans - IV Kwartet smyczkowy**
Aleksandra Gryka - JaIchIJe na marimbę i kwartet smyczkowy**
Cezary Duchnowski -10 1, 8 2, 6 3, 4 4 na kwartet smyczkowy**
Aleksander Gabryś - If it's Truth na kontrabas i kwartet smyczkowy**

Aleksander Lasoń - VI Kwartet smyczkowy**
Anna Zawadzka-Gołosz -Tańce rezonansowe na wiolonczelę i kwartet smyczkowy**
Paweł Szymański -Through the Looking Glass...III na klawesyn i kwartet smyczkowy**

Wykonawcy:
Kwartet Śląski w składzie:
Szymon Krzeszowiec (skrzypce)
Arkadiusz Kubica (skrzypce)
Łukasz Syrnicki (altówka)
Piotr Janosik (wiolonczela)
oraz
Krzysztof Jaguszewski (marimba)
Aleksander Gabryś (kontrabas)
Łukasz Frant (wiolonczela)
Elżbieta Chojnacka (klawesyn)

10 czerwca 2005, godz. 19.30,
sala koncertowa im. G. Fitelberga

Program:

Marek Stachowski - Concertato per percussioni e orchestra**
Andrzej Nikodemowicz - V Koncert fortepianowy**
Jan Krenz - Aria i Perpetuum mobile**
Włodzimierz Kotoński - II Symfonia**
                                   

Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
dyrygent - Jan Krenz soliści - Ryszard Haba (perkusja)
             Tomasz Sobaniec (perkusja)
             József Őrmény (fortepian)

11 czerwca 2005 r., godz. 12.00,
Studio koncertowe Polskiego Radia Katowice

Program:

Magdalena Długosz - Ombraggio na skrzypce i warstwę elektroakustyczną**
Rafał Augustyn - Grand jeté. Kwartet nr 21 z elektroniką**
Krzysztof Knittel - Sonata da camera nr 14 na skrzypce, syntezator i sampler**
Zbigniew Bargielski - Płonący kryształ na klawesyn solo*

Wykonawcy:
Dagna Sadkowska (skrzypce)
Magdalena Długosz (realizacja warstwy elektroakustycznej)

Kwartet Śląski w składzie:
Szymon Krzeszowiec (skrzypce)
Arkadiusz Kubica (skrzypce)
Łukasz Syrnicki (altówka)
Piotr Janosik (wiolonczela)
Rafał Augustyn (realizacja warstwy elektroakustycznej)

Krzysztof Bąkowski (skrzypce)
Krzysztof Knittel (syntezator, sampler)
Elżbieta Chojnacka (klawesyn)

11 czerwca 2005 r., godz. 17.00, sala im. G. Fitelberga

Program:
Wojciech Widłak - Modlitwa do Matki Bożej w Guadalupe na chór mieszany a capella**

Paweł Łukaszewski - Beatus vir, Sanctus Antonius na chór mieszany a capella**
Paweł Łukaszewski - Splendor Patriae - Beatus vir, Sanctus Stanislaus na chór mieszany a capella**
Krzysztof Grzeszczak - Preadictio doloris I per coro misto a capella**
Romuald Twardowski - Pater Noster Czesław Freund dedicatum na chór mieszany a capella**
Józef Świder - De profundis clamavi per coro misto**
Józef Świder - Da pacem, Domine per coro misto**
}Bogusław Schaeffer - V Koncert fortepianowy na fortepian i chór solistów**

Wykonawcy:
Chór Polskiego Radia w Krakowie dyrygent - Włodzimierz Siedlik
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
dyrygent - Anna Szostak
solistka - Gabriela Szendzielorz (fortepian)

11 czerwca 2005 r., godz. 19.30,
sala koncertowa im. G. Fitelberga
Program:

Jerzy Kornowicz - Zorze na orkiestrę symfoniczną*
Piotr Moss - Priéres. II Koncert wiolonczelowy*
Grażyna Pstrokońska-Nawratil - Magnificat MM na sopran, chór mieszany i orkiestrę**

Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Chór Polskiego Radia w Krakowie przygotowanie chóru - Marek Kluza
dyrygent - José Maria Florencio
soliści - Tomasz Strahl (wiolonczela)
             Iwona Hossa (sopran)

12 czerwca 2005 r., godz. 12.00,
sala koncertowa im. G. Fitelberga
Program:

Weronika Ratusińska - Reakcje łańcuchowe na orkiestrę smyczkową**
Maciej Jabłoński - V Symfonia** Mikołaj Górecki - Koncert na flet i orkiestrę**

Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
dyrygent - Sławek A. Wróblewski
solistka - Jadwiga Kotnowska (flet)

12 czerwca 2005 r., godz. 18.00,
sala im. G. Fitelberga
Program:

Zbigniew Bujarski - Pieśni brzasku dnia na mezzosopran i orkiestrę smyczkową**
Tadeusz Wielecki - Szmer półtonów na kontrabas i zespół*
Krystyna Moszumańska-Nazar - Orfeusz i Euredyka do tekstu Czesława Miłosza na sopran, baryton, narratora i orkiestrę kameralną**
Paweł Mykietyn - Klave na klawesyn i orkiestrę kameralną*
Zygmunt Krauze - Emille Bell na orkiestrę smyczkową*
Bronisław Kazimierz Przybylski - Atma-Multiplay na obój, fortepian i kameralną orkiestrę smyczkową**

Wykonawcy:                                         
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
dyrygent - Marek Moś
soliści - Urszula Kryger (mezzosopran)
              Tadeusz Wielecki (kontrabas)
              Agata Zubel (sopran)
              Ryszard Kalus (sopran)
              Mirosław Neinert (narrator)
              Elżbieta Chojnacka (klawesyn)
              Arkadiusz Krupa (obój)
             Jolanta Galon-Frant (fortepian)

* pierwsze wykonanie w Polsce
** prawykonanie