III edycja 2009 rok

 

3. FESTIWAL PRAWYKONAŃ - POLSKA MUZYKA NAJNOWSZA

Katowice, 27-29 marca 2009

 

27 marca 2009 godz. 17.00,
sala koncertowa Akademii Muzycznej

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

dyrygent Anna Szostak

soliści Józef Broda (głos biały, drumla, róg)  
            Tomasz Orlow (klawesyn, pozytyw)
            Roman Gawlik (perkusja)
            Aleksander Gabryś (kontrabas)


Joanna Wnuk-Nazarowa - Psalmy przyszłości?
Ryszard Gabryś - Gloria Reformata per coro misto e basso continuo

 
27 marca 2009 godz. 19.30,
sala koncertowa im. Grzegorza Fitelberga (GCK)
                   

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

 
dyrygent Michał Klauza
soliści Magdalena Jakubska-Szymiec (saksofon)
            Daniel Kerdelewicz (róg)
            Tomasz Strahl (wiolonczela)

Bronisław K. Przybylski - The Night Flight na orkiestrę smyczkową
Wojciech Blecharz - Nox na saksofon altowy, róg i orkiestrę
Weronika Ratusińska - Koncert wiolonczelowy
Piotr Moss - Cinq tableaux de Caspar David Friedrich na orkiestrę

 

28 marca 2009 godz. 12.00,
sala koncertowa Akademii Muzycznej

Kwartet Śląski w składzie:
Szymon Krzeszowiec (I skrzypce)
Arkadiusz Kubica (II skrzypce)
Łukasz Syrnicki (altówka)
Piotr Janosik (wiolonczela)

Stanisław Krupowicz (realizacja warstwy elektronicznej)

Włodzimierz Kotoński - II Kwartet smyczkowy
Aleksander Nowak - I Kwartet smyczkowy
Marcin Markowicz - III Kwartet smyczkowy
Stanisław Krupowicz - Prolongement na kwartet smyczkowy i komputer

28 marca 2009 godz. 17.00,
sala koncertowa Akademii Muzycznej


Stanisław Bromboszcz (fortepian)
Jarosław Mamczarski (realizacja warstwy elektronicznej)

Maria Grochowska (flet)
Aleksander Tesarczyk (klarnet)
Kinga Tomaszewska (skrzypce)
Zdzisław Łapiński (wiolonczela)

Gabriela Szendzielorz  (fortepian)
Andrzej Jungiewicz (fortepian)

 
Robert Stefański (klarnet)
Małgorzata Smyczyńska (wiolonczela)
Ewa Kaczmarek (fortepian)
Łukasz Warenica (perkusja)
Jakub Jeziorowski (perkusja)

 
Stanisław Bromboszcz - Muzyka lustrzana na fortepian i elektronikę
Sławomir Wojciechowski - Riesenfalter na flet, klarnet, skrzypce i wiolonczelę
Andrzej Dziadek - Trzy utwory na fortepian na 4 ręce
Marcin Stańczyk - Laterna na klarnet, wiolonczelę, fortepian, perkusję i elektronikę

 

28 marca 2009 godz. 19.30,
sala koncertowa im. Grzegorza Fitelberga (GCK)


Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
dyrygent Jacek Rogala
soliści Iwona Mironiuk (fortepian)
            Bartosz Koziak (wiolonczela)

Zygmunt Krauze - Hymn do tolerancji
Tadeusz Wielecki - Koncert fortepianowy
Anna Zawadzka-Gołosz - Koncert wiolonczelowy
Bogusław Schaeffer - IX Symfonia

29 marca 2009 godz. 12.00,
sala koncertowa im. Grzegorza Fitelberga (GCK)

                   

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
dyrygent Szymon Bywalec
solista  Jerzy Główczewski (saksofon)
Leszek Kułakowski Ensemble Piccolo w składzie: Leszek Kułakowski (fortepian)
                                                                                Piotr Kułakowski (kontrabas)
                                                                                Jacek Pelc (perkusja)

Jarek Śmietana Kwintet w składzie: Jarek Śmietana (gitara)
                                                          Maciej Sikała (saksofon tenorowy i sopranowy)
                                                          Paweł Tomaszewski (fortepian)
                                                          Tomasz Kupiec (kontrabas)
                                                          Adam Czerwiński (perkusja)

Krzysztof Herdzin - Narracje na saksofon altowy i orkiestrę
Leszek Kułakowski - Sketches for Jazz Trio and Symphony Orchestra
Jarek Śmietana - Spring Suite

29 marca 2009 godz. 18.00,
sala koncertowa im. Grzegorza Fitelberga (GCK)
                    

 

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
dyrygent Marek Moś soliści Jadwiga Kotnowska (flet)
              Rafał Kwiatkowski (wiolonczela)

Krzysztof Meyer - Musique Scintillante dla 14 wykonawców op. 108
Wojciech Widłak - Shortly on Line na orkiestrę kameralną
Jan Krenz - Elegia katyńska na wiolonczelę i orkiestrę
Justyna Kowalska - Te frazy...Te pieśni...Te arie... na orkiestrę smyczkową
Dariusz Przybylski - Hommage à Josquin. Koncert na flet, perkusję, orkiestrę smyczkową i dźwięki elektroniczne

 
Miejsca koncertów:
Sala koncertowa im. Grzegorza Fitelberga (Górnośląskie Centrum Kultury)

Katowice Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego