Pulsaciones

Zespół stworzony przez dwóch absolwentów UMFC w Warszawie: Mikołaja Majkusiaka i Andrzeja Heimowskiego. Po licznych zwycięstwach w międzynarodowych konkursach oraz wypróbowaniu sił na rozmaitych płaszczyznach muzycznych, artyści postanowili realizować swoje aspiracje zawodowe poprzez występy prezentujące wyłącznie ich autorskie kompozycje klasyczne.

Mikołaj Majkusiak

Ur. 1983,  kompozytor i akordeonista, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w klasie kompozycji Stanisława Moryto i akordeonu Włodzimierza Lecha Puchnowskiego. Zwycięzca konkursów kompozytorskich w Warszawie i Legnicy oraz kilkunastu polskich  (Sanok, Chełm, Koszalin) i zagranicznych konkursów akordeonowych (Castelfidardo, Klingenthal).

Jego utwory wykonywane były m.in. w Austrii, Chorwacji, Francji, Holandii, Japonii, na Litwie i Ukrainie, w Niemczech, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwecji i we Włoszech, podczas festiwali: Warszawska Jesień, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Festiwal Prawykonań, Warszawski Festiwal Gitarowy. Prezentowano je m.in. w Operze Bałtyckiej, w filharmoniach - Narodowej, Łódzkiej, Częstochowskiej, Sudeckiej, Szczecińskiej, Warmińsko-Mazurskiej, Opolskiej, Bałtyckiej oraz w wielu prestiżowych miejscach w całej Polsce –  m.in. na Zamku Królewskim, w Pałacu Staszica i Studiu koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

W jego twórczości największe znaczenie mają kompozycje symfoniczne, które doczekały się licznych wykonań, m.in.: Concerto Classico na akordeon i orkiestrę symfoniczną, Road to the Unknown na głos żeński, skrzypce,  DJ’a i orkiestrę, Symfonia żeglarzy na wielką orkiestrę symfoniczną oraz chór męski ,  FisConcerto na duet akordeonowy i orkiestrę, Concerto in F na gitarę i orkiestrę smyczkową .

Na swoim koncie ma autorską płytę Road to the Unknown, wydaną przez Polskie Radio (2007). W jej nagraniu wzięli udział m.in. Urszula Dudziak, DJ Funky Filon, Jakub Jakowicz, Cezary Konrad i Wojciech Pilichowski.

Andrzej Heimowski

Ur. 1983, gitarzysta, studiował na UMCF w Warszawie, w Konserwatorium Muzycznym w Granadzie oraz w prestiżowej Akademii Gitarowej Francisca Tarregi w Pordenone. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów, m.in. w Polsce (Gdańsk), Niemczech (Gevelsberg), Wielkiej Brytanii (Bath), we Włoszech (Lamporecchio, Gorizia) oraz w Portugalii (Sernancelhe).

Koncertował w Australii, Austrii, Chile, Chorwacji, Hiszpanii, Irlandii, Księstwie Monaco, Niemczech, Portugalii, USA, Wielkiej Brytanii, we Włoszech. Występował z towarzyszeniem Orchestre de Chambre w Nicei, Orchestra Sinfonica Siciliana, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestry Radiowej, Orkiestry Kameralnej Filharmonii Krakowskiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot Wojciecha Rajskiego, Orchestra dell’Accademia Musicale Naonis, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Wziął udział w koncertach wspólnie z takimi artystami, jak: Mischa Maisky, Sergio Tiempo, Manuel Barrueco, Zoran Dukić, Marcin Dylla, Konstanty Andrzej Kulka, zespół Sonatori de la Gioiosa Marca, Dorothee Oberlinger, Adriano Del Sal. Wystąpił na wielu festiwalach muzycznych, m.in.: Wexford Festival Opera (Irlandia), Maggio Musicale Fiorentino, Mario Castelnuovo-Tedesco, Friuli Venezia Giulia, Cantiere Internazionale d’Arte w Montepulciano, Międzynarodowy Festiwal Gitarowy im. Niccolò Paganiniego w Parmie, Musae Percorsi Culturali in Provincia (Włochy), Semanas Musicales (Chile), Warszawski Festiwal Gitarowy.

 

Andrzej Heimowski gra na instrumencie zbudowanym dla niego przez polskiego lutnika Bogusława Teryksa.