Warszawska Grupa CELLONET

Warszawska Grupa Cellonet powstała w 2007 r. Składa się ze znakomitych polskich wiolonczelistów złączonych wspólnym celem kreatywnego wykonawstwa. Liderem i dyrygentem zespołu od jego założenia jest Andrzej Bauer. Soliści, znani z sal koncertowych, uczestnicy festiwali i laureaci międzynarodowych konkursów, łącząc swoje doświadczenia tworzą zespół, w którym sztuka i wirtuozeria stanowią całość.

W repertuarze zespołu znajdują się oryginalne utwory, jak Bachianas H. Villi-Lobosa, także aranżacje motetów Gesualda da Venosy, jednak większość muzyki granej przez Cellonet to kompozycje najnowsze, w tym utwory i aranżacje samych członków zespołu. Grupa współpracuje również z artystami ze świata jazzu i muzyki improwizowanej, m.in. z Anną Marią Jopek, Leszkiem Możdżerem i Marcinem Maseckim.

Cellonet występował na festiwalach Warszawska Jesień, Kontrasty we Lwowie, Kody w Lublinie, z Leszkiem Możdżerem na Artus Jazz Festival w Toruniu, Enter w Poznaniu i Letniej Akademii Jazzu w Łodzi, brał także udział w koncercie jubileuszowym z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Filharmonii Narodowej. Zespół kilkakrotnie występował na koncertach otwierających kolejne edycje Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na zamówienie zespołu w 2009 powstała seria nowych kompozycji, którą Cellonet prezentował na koncertach w kraju i na festiwalach na Ukrainie.

Nagrania grupy znajdują się na autorskich płytach Agaty Zubel i Aleksandra Nowaka. W planach zespołu jest wydanie płyty w całości wypełnionej utworami młodych kompozytorów polskich, powstałych na zamówienie lub z inspiracji grupy Cellonet.