Blaauw Marco

Światowej sławy trębacz-solista, członek zespołu musikFabrik założonego w Kolonii.

Artysta utrzymuje stałą współpracę z twórcami muzyki naszych czasów, którzy wielokrotnie dedykowali mu swe dzieła (m.in. utwory P. Eötvösa, G. F. Haasa, W. Rihma,
R. Saunders i H. Kulenty).

Marco Blaauw angażuje się w liczne projekty, których inicjatorem jest Karlheinz Stockhausen. Zagrał główną rolę w Michaels Reise (drugi akt opery Donnerstag).
W swym dorobku ma również prawykonanie utworu Harmonies, które odbyło się w londyńskiej Royal Albert Hall podczas Festiwalu BBC Proms, a także prawykonania partii solowych w monumentalnym cyklu operowym Licht.

Trębacz dokonał licznych nagrań płytowych; koncerty
z jego udziałem zostały zarejestrowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych. Od 2005 roku ukazuje się seria wydań płytowych z utworami solowymi nagranymi przez artystę. W roku 2014 płyta Angels otrzymała prestiżową Nagrodę Niemieckich Krytyków Fonograficznych (Preis der Deutschen Schallplattenkritik).

Marco Blaauw prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest wykładowcą renomowanych kursów muzyki współczesnej w Kürten i Darmstadcie. Prowadzi również klasę trąbki i wykłady poświęcone stylistyce wykonawczej muzyki naszych czasów w Lucerne School of Music w Szwajcarii.