Feldgebel Mirosław

Ceniony pianista i kameralista. Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu, studiował także
na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki
w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie UMFC). 

Koncertował z najwybitniejszymi artystami polskimi
i zagranicznymi. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. Torneo Internazionale di Musica w Turynie (I nagroda) i XII Concorso Musicale Europeo Città di Moncalieri (III nagroda).

Od wielu lat zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych oraz na wczesnych fortepianach klasycznych i romantycznych.

Występował w słynnych salach koncertowych Europy
(m.in. Musikverein, Concertgebouw, Salle Pleyel), Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski
w Dusznikach-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych w Szawlach.

W latach 2006-2013 na stałe współpracował z Warszawską Operą Kameralną w charakterze klawesynisty, pianisty oraz harfisty (realizacja partii basso continuo w operach barokowych, prowadzenie autorskich projektów muzycznych). Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Mozartowskiego organizowanego przez WOK, wykonał dzieła fortepianowe W. A. Mozarta na kopii A. Waltera z roku 1792 autorstwa
P. McNulty'ego. Jako jeden z niewielu pianistów miał zaszczyt koncertować na zabytkowym fortepianie marki Pleyel z roku 1840 (IX Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie). Jest również współautorem projektu CHOP IN Brass.

Najbliższe plany zawodowe artysty obejmują m.in. wykonanie kwartetów fortepianowych W. A. Mozarta oraz Koncertu d-moll KV 466 z towarzyszeniem Orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, pod dyrekcją Benjamina Bayla na Zamku Królewskim w Warszawie.