Frąckiewicz Maciej

W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana.
Jest absolwentem studiów podyplomowych Konzertexamen w Hochschule für Musik w Detmold (2014), gdzie kształcił się pod kierunkiem
prof. Grzegorza Stopy. W ramach programu stypendialnego Socrates-Erasmus, swe zdolności artystyczne rozwijał także w Escola Superior de Música de Catalunya w Barcelonie (klasa Iñaki Alberdiego).

Jest zwycięzcą XX Międzynarodowego Konkursu Arrasate Hiria w Hiszpanii i laureatem nagrody DAAD dla najlepszego zagranicznego studenta Hochschule für Musik w Detmold (2012). W roku 2013 uzyskał Paszport Polityki. Otrzymał także prestiżowe stypendium Młoda Polska. Nagrania artysty (płyta z muzyką solową i utworami kameralnymi z udziałem Magdaleny Bojanowicz) były nominowane do Fryderyków.

Ważną częścią jego działalności zawodowej jest ścisła współpraca z kompozytorami, m.in. z Krzysztofem Pendereckim. W swym dorobku ma ponad 60 prawykonań dzieł różnych twórców.

Współpracuje z czołowymi orkiestrami i dyrygentami, wśród których można wymienić takie nazwiska, jak m.in.: José Maria Florêncio, Ruben Silva, Lukas Vis, Renato Rivolta, Young Chil Lee, Jacek Kaspszyk, Michał Klauza, Marek Moś.Brał udział w wielu festiwalach w Polsce i za granicą (w tym m.in.: Musique au Léman  w Thonon-les-Bains, Nowe Horyzonty w Hanowerze, Dwa dni i dwie noce nowej muzyki w Odessie, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Szalone Dni Muzyki). Ostatnio występował z recitalami w Lizbonie i Rydze (Latvian New Music Days).                                                                                                           
Uczestniczy w pracach jury konkursów akordeonowych w Castelfidardo i Lizbonie. Gra na instrumencie PIGINI Nova.