Biegański Józef

Urodzony w Poznaniu w 2003 r. Naukę śpiewu rozpoczął jako siedmiolatek w Poznańskiej Szkole Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. W wieku ośmiu lat wstąpił w szeregi Poznańskiego Chóru Chłopięcego, prowadzonego przez Jacka Sykulskiego, gdzie zaczął kształcić się solistycznie pod kierunkiem Donaty Hoppel.

Wybitna dojrzałość muzyczna i niezwykła barwa głosu sprawiły, że bardzo szybko stał się wiodącym solistą chóralnym stale występującym z zespołem w Polsce, Niemczech, Belgii, we Francji i Włoszech, a także w Turcji, Boliwii i Stanach Zjednoczonych.

Był wielokrotnie zapraszany do udziału w rozmaitych projektach artystycznych, podczas których wykonywał partie solowe w takich utworach, jak m.in.: Chichester Psalms L. Bernsteina (14. Festiwal Vocalise w Poczdamie), Requiem W.A. Mozarta (Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Krnovie), Utrecht Te Deum G.F. Händla (Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Czarodziejski flet W.A. Mozarta (10. Międzynarodowy Festiwali Mozartowski Mozartiana w Gdańsku), Oratorium 966.pl J. Sykulskiego (Zgromadzenie Narodowe w Sali Ziemi w Poznaniu, w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski), Msza „Koronacyjna” W.A. Mozarta (Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Uczestniczył w licznych przedsięwzięciach, cieszących się uznaniem międzynarodowej krytyki, wśród których można wyróżnić m.in. Koncert Bożonarodzeniowy, prowadzony przez Janusza Stokłosę w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.